3 Aralık 2010 Cuma

hey dude! (bir zamanlar jeff bridges)

Şimdi bu film beklenmez mi? Jeff Bridges oturmuş atına etrafı kesiyor. Üstelik filmde neyse sette de o; görevliler etrafta dolaşırken hâlâ aynı keyifli bakış… True Grit’i, Coen’lerin yeni harikası niyetine falan değil, sadece bu adam var diye beklerim. Hollywood’da “abim olsun muhabbet edelim, iki lafın belini beraberce kıralım” dediğim biri daha yok.

Sevgimin kökeni başlıkta da kendine yer bulan Dude meselesi falan değildir; çok önceden, 1989 filmi Fabulous Baker Boys’ı (yönetmen Steve Kloves) gördükten beri takip ederim kendisini. Sonra Coen filmleriyle çok başarılı oldu, kendini herkese tanıttı, Oscar aldı ama abisi Beau Bridges ve 1980’lerin bir numaralı güzel kadını Michelle Pfeiffer ile döktürdüğü FBB’yi hiç aşamadı. Aşamaz da… Olsun varsın aşamasın, ben 2011’de vizyon görecek True Grit vesilesiyle FBB’nin efsanevi sahnelerini aşağıya ekleyeyim. Meraklısı için filmin konusu şöyledir efendim: Gece kulüplerinde caz icra eden müzisyen Bridges kardeşlere, Pfeiffer katılır ve olaylar tatlı tatlı gelişir. Videolarda sırasıyla “More Than You Know,” “My Funny Valentine” ve efsanevi “Makin’ Whoopee” kayıtları var. Bridges çalıyor Pfeiffer söylüyor. Unutmadan son not: Bir filmde bu kadar mı güzel sigara içilir!


2 yorum :

  1. bu videolardaki filmi seyretmedim ama bence dude'un eline hiçbir karakrer su dökemez. Torrent'e başvuracağım yine de, bakalım nasılmış

    YanıtlaSil