telefonun çalmıyorsa bil ki benim

Eski defterlerimden birine not almışım: Telefonun çalmıyorsa bil ki benim. Jimmy Buffett...

Kimdir bu adam? Tamam havalı bir laf da, niye ve nereden not almışım? Birkaç satır aşağısında bir de Murat Menteş cümlesi var. Belki onun bir kitabından... Hangisi peki? Dublörün Dilemması mı Korkma Ben Varım mı? (ikisini de okudum; ilki iyi, ikincisi eh işte.)

Her neyse, cümleyi İngilizce'ye çevirip Google'da aradım. James William 'Jimmy' Buffett beklediğim gibi bir Amerikan şarkıcı çıktı.  Aradığım cümle de bir şarkısının ismiymiş: If the phone doesn't ring it's me. Huysuzluğum üzerimdeydi, şarkıyı pek beğenmedim.

Bilmemek ayıp değil; yazarmış da Buffett. Üstelik çok da ünlü bir yazar. New York Times Bestseller listesini sallamış zamanında.

Wikipedia'dan, bana enteresan gelen bir başka notla devam edeyim. Bu girişken abimiz çok sevilen iki şarkısının ismiyle (Margaritaville ve Cheeseburger in Paradise) birer restoran zinciri de kurmuş. Her tarakta bezi var yani.

Neyse uzatmayayım. Sonu yok çünkü. Bütün bunları niye anlattım, ona geleyim. Kaç gündür arayacağım (hatta "kaç aydır" demeli) denk getiremiyorum bir türlü. Dostlarım kızmayın, hep aklımdasınız. Telefonunuz çalmıyorsa bilin ki benim. Şaka değil.

4 yorum:

 1. Hatırladığım kadarıyla Korkma Ben Varım'da geçiyor bu alıntı. Ben de araştırmak için bir kenara not almıştım; ama uygulamaya geçmeye fırsat bulamadım. Siz benim yerime araştırmışsınız zaten:-)

  YanıtlaSil
 2. Korkma Ben Varım, evet, muhtemelen odur. Defterlerim karman çorman, bazısında tarih yok, ama birkaç senelik hepsi. Daha öncesi olamaz. Sağolun:)

  YanıtlaSil
 3. yeap... "korkma ben varım"dan. bi de o dostlar arasın canım biraz da. kendinizi suçlu hissetmeyiniz.

  YanıtlaSil
 4. :) teşekkürler. biraz da onu kastediyorum zaten, onlar da arasın.

  YanıtlaSil

Sen ne dersin?

telefonunuza bakmayınız

  ‘Magic Circus’ için bilet aldım. Dino ile gideceğiz.  Bilette bir uyarı notu: Yetişkinlerin, telefonlarına bakmaları yasaktır. Lütfen sana...